
Vándor Ágnes

Név: Csomai Renáta
Születési idő: 1991.08.02.
Legjobb eredményeim:
2008: Országos Bajnokság Felnőtt "A" kategória egyéni összetett V. hely
2008: Elit Cup, Bulgária, összetett VI. hely
2015: Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság I. hely
2015: Együttes Kéziszercsapat Magyar Kupa I. hely
2016: Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság II. hely
A ritmikus gimnasztika 18 éve része a mindennapjaimnak. A sportág mozgásanyagát és a kapcsolódó ismereteket a Vuelta Sportegyesületben sajátítottam el, Ladányi Beatrix és Pusztai Melinda keze alatt. Edzőim gyermekkorom óta segítenek céljaim elérésében és meghatározó szerepet játszottak pályaválasztásom során, továbbá abban, hogy 25 évesen is örömmel lépek a szőnyegre. Tanulmányaimat pedagógiai és sporttudományi területeken folyatattam. 2014-ben Testnevelő- ritmikus gimnasztika edző (BSc) végzettséget szereztem a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán, majd 2017 januárjában Testnevelő- gyógytestnevelő tanár (MA) diplomát szereztem, az akkor már önálló intézményként működő Testnevelési Egyetemen. Jelenleg Dunakeszin, a Fazekas Mihály Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskolában dolgozom, mint testnevelő tanár, valamint a KTC-Vuelta SE edzőjeként, Gödöllőn és Veresegyházán tartok ritmikus gimnasztika edzéseket, tanfolyamos és versenyző csoportoknak.
Csomai Renáta
Ludányi Laura
Szekeres Eszter
Szegedi Janka




Ritmikus Gimnasztika csapatunk tagjai
Fibecz Alexandra
Név: Fibecz Alexandra
Születési idő: 1992.11.03.
Legjobb eredményeim:
2008 Magyar Kupa Felnőtt "A" kategória egyéni összetett VIII. hely
2009 Országos Bajnokság Felnőtt "A" kategória egyéni összetett VIII. hely
2015 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság I. hely
2015 Együttes Kéziszercsapat Magyar Kupa I. hely
2016 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság II. hely
2016 Együttes Kéziszercsapat Magyar Kupa III. hely
1999-ben lépett be az életembe a ritmikus gimnasztika és azóta is állandó része. Ladányi Beatrix és Pusztai Melinda nevelőedzőimtől sajátítottam el a sportág csínját-bínját a KTC-Vuelta Sportegyesületben. Hazai és külföldi versenyeken is kipróbálhattam magam. Edzőim és a versenysport fegyelmet tanított, kitartásra és feladattudatosságra nevelt. Irányt adtak az élet más területein is. 2012-ben a Budai Sportoktató Akadémián (Club Life Sportrekreációs BT.) Ritmikus Gimnasztika Sportedző képesítést szereztem. Megkezdtem a munkát az egyesületemben, ahol először óvodáskorúakkal foglalkoztam. Ez motivált később arra, hogy elvégezzem az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem Tanító- és Óvóképző Karán az Óvodapedagógus szakot. 2016-ban sikeresen abszolváltam az egyetemet. Ma pedig a ritmikus gimnasztikában elfoglalt szerepem mellett a Gödöllői Mesék Háza Óvoda büszke óvodapedagógusa vagyok immár kerek egy éve.
A ritmikus gimnasztikában már kis korom óta preferáltam a csapatversenyeket. Magabiztosabban és komfortosabban érzem magam. El sem tudom képzelni másképp magam ott a szőnyegen, mint a csapattársaim, barátnőim mellett.
Név: Ludányi Laura
Születési év:1998.11.13
Legjobb eredményeim:
2010 Magyar Kupa egyéni összetett I. hely
2011 Magyar Kupa egyéni összetett I. hely
2013 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság I.hely
2012 Európa Bajnokság egyéni összetett XIII.hely
2013 Európa Bajnokság Kéziszercsapat X.hely
2013Világkupa Együttes Kéziszercsapat III.hely- IV.hely
2013Grand Prix Együttes Kéziszercsapat III.hely
2015Világbajnokság Együttes Kéziszercsapat XXV.hely
4 éves korom óta ritmikus gimnasztikázom. Nevelőedzőim Fata Anita és Berek Irina már kiskoromban megszerettették velem ezt a sportágat,amelynek azóta is megszállottja vagyok.A kezdeti sikereknek köszönhetően 2011 óta válogatott kerettagként részt vehettem számos világversenyen és 2015-ben felnőtt tornászként kijutottam a Vilábajnokságra. Jelenleg a Vörömarty Mihály Gimnázium végzős élsportolói osztályába járok. Tanulmányaimat a Metropolitan Egyetemen tervezem folytatni. Nagy várakozással és örömmel tölt el, hogy csapattársaimmal készülhetünk erre a rangos versenyre.
Név: Szegedi Janka
Születési idő: 1992.06.04.
Legjobb eredményeim:
2005 Camara Municipal De Espinho /Portugália, Espinho/ egyéni összetett I. hely
2006 Trofeo Feria Ciudad de Albacete /Spanyolország, Albacete/ egyéni összetett I. hely
2012 Országos Bajnokság Felnőtt „B” kategória I. hely
2015 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság I. hely
2015 Együttes Kéziszercsapat Magyar Kupa I. hely
2016 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság II. hely
2016 Együttes Kéziszercsapat Magyar Kupa III. hely
1997-ben az Erzsébetvárosi SE-ben (később Hort SE) ismerkedtem meg a sportággal, ahol Schluth Monika, Zémann Erika és Márton Mínea segítségével tanulhattam. Segítségükkel számos sikereket érhettem el nemzeti szinten, illetve több nemzetközi versenyen is megmérethettem magam. 2012 óta versenyzem a KTC-Vuelta SE csapatával. Jelenleg a Testnevelési Egyetem, testnevelő tanár – gyógytestnevelő tanár szakán mesterképzős hallgató vagyok, diplomámat várhatóan 2018 januárjában szerzem meg. Alapképzésen a diplomámat a Semmelweis Egyetem – Testnevelési- és Sporttudományi karán szereztem, testnevelő – edző szakon, 2014-ben. Edzői végzettségemmel meg is kezdtem a munkám, az RG Mánia Ritmikus Gimnasztika és Tánc SE utánpótlás csoportjával foglalkozom. Szeptember óta emellett a XVII. kerületi Gregor József Általános Iskolában laboráns munkakörben állok alkalmazásban. Feladatom pedagógiai asszisztensi feladatok ellátása és a gyermekek felügyelete.
Mottóm: „A sport megtanít becsületesen győzni, vagy emelt fővel veszíteni. A sport tehát mindenre megtanít.” /Hemingway/
Név: Szekeres Eszter
Születési idő: 1995. 08. 24.
Legjobb eredményeim:
2011 Országos Bajnokság I. hely
2012 Országos Bajnokság III. hely
2013 Országos Bajnokság III. hely
2015 Együttes Kéziszercsapat Magyar Kupa II. hely
2015 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság II. hely
2016 Együttes Kéziszercsapat Országos Bajnokság II. hely
Szekeres Eszter vagyok, 21 éves, és 5 éves koromban kezdtem ritmikus gimnasztika edzésekre járni. Szülővárosomban ismerkedtem meg a sport alapjaival, a versenyzés izgalmával, majd 2002-ben lettem tagja a KTC-Vuelta Sportegyesületnek. Visszatekintve az eltelt időre úgy látom, hogy egy összetartó kis családba léphettem be, ahol edzőim, Ladányi Beatrix és Pusztai Melinda irányítása alatt több sikeres hazai versenyeredményt értem el az évek során. Horvátországban nemzetek közötti megmérettetésen is kipróbálhattam magam. A sport által fejlődött személyiségem, a hétköznapokban kitartásra, a küzdésre tanított. Mindemellett sok örömet nyújtott, és nyújt a mai napig! 2015-ben felvételt nyertem az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karára, ahol másodéves hallgatóként a német nemzetiségi óvodapedagógia rejtelmeit sajátíthatom el. Egy hatalmas célkitűzés a taiwani Universiade-n való részvétel, amely sok munkával, kitartással jár. Mindez egy összetartó és vidám csapattal valósítható meg. Tudom, hogy megtaláltam ezt a csapatot, amelynek tagjaihoz felnőttem, és közösen elindultunk a nagy cél felé vezető úton!
Név: Vándor Ágnes
Születési idő: 1993. 07. 23.
Legjobb eredményeim:
2010 Világ Kupa Együttes Kéziszercsapat V. hely
2010 Világ Kupa VIII. hely
2010 Grand Prix Együttes Kéziszercsapat III. hely
2010 Európa Bajnokság Együttes Kéziszercsapat X. hely
2010 Pesaro Grand Prix Együttes Kéziszercsapat V. hely
2010 Világ Bajnokság Együttes Kéziszercsapat X. hely
2013 Országos Bajnokság Együttes Kéziszercsapat I. hely
2016 Magyar Kupa Együttes Kéziszer Csapat III. hely
A találkozásom a sportággal csupán a szerencsének volt köszönhető: a lakóhelyünkhöz legközelebb lévő általános iskola a beiratkozásom előtt egy évvel alakult át olyan sportiskolává, ahol a lányok ritmikus gimnasztikát, a fiúk pedig labdarúgást választhattak sportágukként. Az I. sz. Etalonsport Általános Iskolában működő (akkori nevén) 1908 SZAC SE-ben kezdtem el Pogácsás Magdolna és Holjevicz Eszter segítségével megismerkedni az RG-vel. Az egyesület színeiben számos hazai és nemzetközi versenyen volt lehetőségem részt venni. Az edzőimnek köszönhetően bekerültem 2010-ben a felnőtt együttes kéziszercsapat válogatottba is, mellyel a brémai Európa Bajnokságon, és a moszkvai Világbajnokságon is sikerült a 10. helyet elérnünk. 2015-ben, miután a Testnevelési Egyetemen megszereztem első diplomámat testnevelő-edző szakon, visszatértem az akkor már Gloriett SE néven működő „Anyaegyesületembe”, hogy edzőként és bíróként tevékenykedjem. Tanulmányaimat jelenleg a Testnevelési Egyetemen folytatom, sportszervező szakos hallgatóként. Hallgatói kötelességeim mellett az egyetemen működő Klebelsberg Kunó Szakkollégiumban munkálkodom kulturális referensként. Tisztában vagyunk vele mindannyian, hogy „nagy fába vágtuk a fejszénket”, de bízunk benne, hogy a kitartás és a rengeteg befektetett energia meghozza a várt eredményt.
„Ez a sportág a szerelmünk, a szerelemért pedig áldozunk.”